Fórum

Fórum je místo pro necenzurované názory zaregistrovaných a podepsaných přispivatelů. Vzhledem k tomu, že je provozovatelem webu s tímto fórem obec, zastupitelé obce si vyhrazují právo smazat takové příspěvky, které by směřovaly k potlačení práv a svobod člověka nebo hlásaly národnostní, rasovou, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.

Příspěvky

Ač nepříliš populární, nicméně volby do EUroparlamentu se blíží. Zde je jedna z možností, jak se o kandidátech dozvědět něco bližšího, přesněji o kandidátech za STAN - Danuši Nerudové a Janu Farském:
viz https://www.starameseocesko.eu/
Záznam besedy z Aldisu dne 23.4.2024:
viz https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1814810255702493&notif_...

Výstava, kde zájemci dostanou mnoho informací o možnostech výstavby energeticky úsporných domů, nebo úpravách domů stávajících a to jak z pohledu technického, tak i legislativního.
Více informací níže na odkazu - včetně VOLNÉ VSTUPENKY.
https://www.sfzp.cz/akce-a-pozvanky/detail-akce/?id=275

Tepelná čerpadla země/voda byla opět zařazena mezi podporované zdroje tepla v rámci NZÚ.
Informace převzata od společnosti GEROTOP.

Zdravím všechny Libranťáky, případně i mimolibrantické.
Ten prevít nás trápí už rok a zdá se mi, že se trochu točíme v kruhu. V Libranticích máme už několik týdnů prakticky setrvalý stav co do aktuálně pozitivních i týdenních přírůstků, viz https://www.seznamzpravy.cz/clanek/unikatni-mapa-vsech-obci-v-cesku-kde-...
Docela rozumím tomu, že člověk pozitivní na covid nerad působí komplikace druhým lidem uváděním svých kontaktů na hygieně. Navíc - kdo si má všechny kontakty pamatovat a zpětná odezva hygieny nebývá také příliš rychlá.
A tak mě napadla (a možná nejenom mě) taková jednoduchá věc:
Pokud bychom se domluvili a sami sebe v případě pozitivního testu uvedli/nahlásili na některém volně přístupném médiu, například toto obecní Fórum by k tomu bylo vhodné, možná by to věci pomohlo.
Potencionální kontakty(i) by si sami a hlavně včas svůj kontakt uvědomili a mohli se zachovat podle potřeby, např. by se mohli nechat otestovat, byť alespoň zdarma antigenním testem, nebo upravit svůj program, kontaktovat svého lékaře... Samozřejmě chápu, že někdo může mít problém s GDPR, resp. uváděním informací o své osobě, bylo by to na každém z nás. Já osobně to jako problém nevnímám.
Co vy na to?

Delší dobu jsem se na "Fórum" nedíval a jsem překvapený. Rozhodnutí Heleny Novákové mne jako občana mrzí, protože její činnost byla viditelná. Navenek především na webu a na veřejných zasedáních OZ. Myslím, že informací viditelně přibylo.
Patriku Šmatolánovi přeji hodně zdaru, výdrže a radosti z činnosti v OZ.

Vladimír Koutník

Vážení a milí spoluobčané,

k dnešnímu dni jsem podala rezignaci na funkci zastupitele. O detailních důvodech k rezignaci jsem informovala paní starostku i ostatní zastupitele. Pro Vás alespoň obecně, protože chci předejít šíření nejasností: Nechci dál v této funkci setrvávat, protože moje představa o transparentnosti a o fungování práce týmu se rozchází s praktikovanou skutečností. 
Nadále pro Vás zůstávám už jen členkou Kontrolního výboru, kde máme například pravomoc a povinnost kontrolovat plnění usnesení, tj. toho, co se většinově odsouhlasilo, až do ukončení úkolu.
Budu se nadále zajímat o dění v obci, protože mám tuto vesnici ráda. Děkuji všem, kdo se zajímáte o to stejné. Nejsem zahořklá a vím moc dobře, jak je těžké něco dobrého dělat a lehké kritizovat. Vážím si dobré práce, která je v naší obci vidět a děkuji za všechno, co jsem se mohla jako zastupitel naučit. 

Helena Nováková

Dobrý den,

za Sdružení nezávislých kandidátů Librantice bych chtěla poděkovat všem voličů za hlasy a důvěru, kterou nám dali v těchto volbách. Samozřejmě si uvědomujeme naší zodpovědnost vůči  občanům této obce, a o to více nás Vaše důvěra těší a byla hodně potřeba.

Děkujeme. Za sdružení Alena Hladíková

Vážení voliči a občané Librantic známí i neznámí, kteří jste nám dali hlas v uplynulých volbách, děkujeme Vám za projevenou přízeň a jsme moc rádi, že vám život v Libranticích a jejich správa není lhostejná. Bylo pro nás milým překvapením, kolik z vás se rozhodlo nám dát hlas. Nesmírně si toho vážíme a budeme nadále komentovat věci veřejné. Zároveň gratulujeme všem, kteří získali důvěru a budou pro nás pracovat v novém obecním zastupitelstvu.

Gratuluji všem zvoleným zastupitelům a přeji jim mnoho sil do práce v Obecním zastupitelstvu Librantic. Jsem rád, že se sbor doplnil mladými tvářemi, zároveň jsem připraven se s novým zastupitelstvem kdykoliv podělit o svoje zkušenosti a názory.
Děkuji všem vám, kteří jste neuvěřili blábolům, týkajících se mojí osoby a kteří jste mi dali v těchto volbách svůj hlas. Opravdu si toho velmi vážím.
Váš Vladimír Koutník

Dobrý den,
jen mě přijde že před volbami něco řešit a házet špínu se opravdu nedělá. Pan Pavlát měl nekolik možností jak napadnout obec zda třeba bere úplatky a zda něco dělá špatně.
veškeré dokumenty jak obec hospodaří je i na internetu. Každý rok má obec audit a pokud by bylo něco špatně tak audit by to poukázal a určitě by se o tom v této obci dozvěděli.
Pane Pavláte, jen je zarážející že jste nebyl v hospodě když se tam setkali veškeré strany které kandidují v obci Librantic. Také je zarážející že jaká koliv akce kterou pořádá obec tak vy nepomáháte ZDARAMA. Můžeme zde vyjmenovat lidi kteří to opravdu dělají zdarma a není jich málo těm patří dík.

Jinak nám všem přijde že pan pavlát chce moc a můj názor že bych se obával o obec librantice jen z tohoto důvodu:

http://insolvencni-rejstrik.cz/radek-pavlat_ins-20636-2017/

Děkuji za pochopení a prosím aby jste si dali pozor s kým se bavíte. A hlavně volte srdcem a né tý kteří nic pro obec neudělaali.

Děkuji

Milý Marku z Černilova a vážený pane Jane Matějíčku nevím odkud . Chtěl bych vám tímto poděkovat za příspěvek. Zveřejnil jste o mě informaci, která je veřejná. Možná někoho zaskočí, ale já nemám co skrývat a nemám se za co stydět. I s tímto vědomím jsem začal zveřejňovat závažné informace o hospodaření v naší obci. Ostatně to tu ve svém příspěvku naznačila i paní Hladíková, že bych si měl zamést před svým vlastním prahem. Jen se ptám, jak souvisí můj práh s tím, že tu obecní zastupitelstvo v minulosti učinilo několik rozhodnutí, které připravilo obec o 1,3 milionu korun a že tu zakládá skládku nebezpečného odpadu a že nedokáže vykonávat kontrolní činnost.
Pokud jde o informaci, že jsem v obci nic zadarmo nevykonal, tak jako jiní, asi máte pravdu. Ale kdyby jste si lépe přečetl mé texty,zjistil by jste, že jsem obci nabízel, že vybagruji, vyčistím a vyzdím hráz rybníka zadarmo. Ano, je to ten rybník, který teď bude firma Silný dělat za 330 000,-Kč, protože mou nabídku zastupitelstvo velkoryse odmítlo. Pokud to vydělíte například hodinovou sazbou 200 Kč, zjistíte, že jsem chtěl pro představu udělat pro obec v podstatě 1650 hodin prací zadarmo, nebo také 69 dní. S tím už bych se myslím s ostatními mohl porovnávat.
Mohu vás ujistit, že jestli budu nebo nebudu v zastupitelstvu je naprosto druhořadé a na můj život to nebude mít žádný vliv. Nejsme všichni na stejné startovní čáře a život už mě před lety donutil překonat horší věci, než vy si umíte ve své anonymitě představit. Důležité je, že se začnou věci v obci měnit k lepšímu, protože věřím, že už si teď nikdo nedovolí to, co si dovolilo dnes už v podstatě minulé zastupitelstvo.
Pokud by někoho zajímaly podrobnější informace z mého života, či informace, které jsem tu zveřejnil, nabízím už podruhé, že se u mě může kdokoliv zastavit, zavolat nebo napsat. Jsem otevřený člověk. Ještě jednou děkuji. Krásný den všem.
Radek Pavlát
Librantice 15
telefon 603267846
email radekpavlat@seznam.cz

Možná jste si všimli , že firma Stavoka zřejmě po dohodě s obecním zastupitelstvem začala ukládat výtěžený materiál z potoka na hromadu za fotbalovým hřištěm. Rád bych upozornil, že se jedná o kontaminovaný nebezpečný odpad, protože do potoka tečou splašky z celé obce a rovněž voda z chemicky ošetřených polí . Jedna z podmínek při zadávání výběrového řízení na potok bylo, že firma výtěžený materiál odveze a uloží na skládku. Proč si teď obec ukládá nebezpečný odpad na svém pozemku, když firma ho měla odvézt a vytváříme si tu budoucí ekologickou zátěž? Domnívám se, že obci vzniká škoda. Materiál je skladovaný na vyvýšeném místě a už teď dochází k průsakům a kontaminaci do spodních vrstev. Dále hrozí, že při větších deštích se mohou dostat nebezpečné látky směrem z kopce k domům pod hospodou.
Je to opět velice netransparentní a špatný postup ze strany obecního zastupitelstva. Bavíme se o stovkách kubíků zeminy,které by tu neměly být ani minutu,protože ohrožují zdraví lidí a dětí, které tyto kupy lákají.

Jsem tu před volbami některými starousedlíky označován za naplaveninu a také za potížistu, protože jsem ve výběrovém řízení na potok nebyl vybrán. Ano, samozřejmě byl to první impuls k tomu, když vidíte, že výběrové řízení probíhá nestandartně, podívat se a prověřit některé skutečnosti. A zjistil jsem závažné chyby,které jsem níže popsal a které stály obec více jak milion korun zbytečně zaplacených. Samozřejmě, že jsem v očích některých lidí, kteří ty informace slyšet nechtějí, potížista. Povedlo se mě však díky tomu to, že firma která špatně prováděla práce na potoce ho musí předělat a provádět snad už správně. Alespoň za to to stálo. Těším se, že ten obrovský rozdíl mezi prví částí potoka bude vidět pouhým okem a možná potom teprve někteří pochopí.
Za sebe můžu slíbit, že zůstanu potížista a nepřestanu na tyto skutečnosti upozorňovat, ať dopadnou volby jakkoliv. Vyvinu také maximální úsilí, aby nebezpečný odpad skončil tam, kde má a aby se zde neplatilo za práci, která nebyla nikdy provedena. Děkuji všem za pozornost. Krásný den a šťastnou svobodnou volbu všem. Radek Pavlát

Děkuji za dotaz .
Obec jako je ta naše není schopna financovat z vlastního rozpočtu akce typu škola.
Je především potřeba říci zda to může být prijorita obce , a proto je nezbytné mít jasný plán rozvoje obce v souladu s územním plánem.
Pokud se obec bude rozvíjet je nezbytné tyto investice ( škola , čistička atd.) pokrýt z dotací .
Tyto nepadaji z nebe , ale je třeba na základě potřeby žádat a být připraven , když bude dotační titul vyhlášen. Potom už bývá pozdě . Obec musí být připravena.
To může trvat ale nejdříve je potřeba mít záměr a podklady pro podání žádosti. Do těch obec investovat může a musí. Musí být jasno zda a jak se obec bude rozvíjet ( nebo nebude ) a to s podporou svých obyvatel.
Pokud by se tak stalo , máme k dispozici objekty stávající školy a úřadu ,které by šlo následně využít na služby občanům ( sociální či jiné ).
Je třeba využít dotace kraje , mikroregionu či účelové .
Zastupitelstvo to však bez nápadů , iniciativy a informovanosti občanů samo neudělá.
Přeji vám všem šťastnou volbu.

S pozdravem J. Dufka za Alianci

Dobrý den, musím reagovat na napadení  pana Pavláta na mou činnost, kterou pro obec vykonávám již 16 let. Myslím, že je za dobu, kdy se obec osamostatnila, vidět kus práce a zlepšení života v naší obci. Pan Pavlát napadá hlavně úpravu Librantického potoka. I. etapa byla upravena do původního stavu a jak se projevilo při bleskových povodních před dvěma lety, tak dobře.

Dále b\ych se chtěla říci, že ve výběrověm řízení se jako kritérium uvádí cena bez DPH.

Ještě bych ctěla doplnit, že zastupitelstvo svá rozhodnutí dělá dle svého nejlepšího svědomí a hájí zájmy všech občanů. Žádné odměny si před koncem roku 2017 nerozdělilo. Nevím, kde pan Pavlát dospěl k této informaci. Hospodaření obce je každý rok zkontrolováno auditem.

Ještě na závěr, pokud někdo takto neoprávněně napadá členy zastupitelstva měl by si "zamést před svým prahem". Alena Hladíková

Dobrý den. Vážení spoluobčané. Uvědomuji si , že těch zveřejněných důležitých informací je mnoho a člověk by se v nich mohl snadno ztratit. Proto mi dovolte, abych na závěr provedl pro zjednodušení malé shrnutí. Omlouvám se, že si nebudu pro dokreslení situace brát servítky.
Takže teď tu máme potok, jehož první část nenávratně zpackala firma Silný bez odborné kvalifikace, která toho udělala o hodně méně než měla udělat , ale dostala o 700 000,- více. Za to ještě teď dostala další zakázku, rybník za 330 000,-,který mohla mít ale obec zadarmo . A máme tu firmu Stavoka na druhé etapě potoka,která je o 288 000,- dražší než nejlevnější nabídka a k tomu si ještě ten rybník zaplatíme. Firma po více jak dvou měsících od začátku prací a po roce od začátku termínu realizace nemá hotový ani metr potoka, protože začátek taky zpackala a bude muset vše bagrovat a předělat. Pak tu máme evidentně neschopné zastupitelstvo, které dlouhodobě nedokáže, ale možná ani nechce z nějakého důvodu, provádět zásadní kontrolní činnost, jako podívat na výkres a s metrem v ruce ověřit co, kdo, jak a hlavně kolik toho dělá.A pro úplnost. Za tu pěknou a dobře odvedenou práci si obecní zastupitelé před koncem minulého roku rozdělili tuším 100 000,- jako odměnu. Gratuluji Librantice. A perlička na závěr. Na minulé veřejné schůzi mi pan Koutník vyčetl, že jsem to v podstatě já, kdo může za to, že potok ještě není hotový, protože kdybych se neodvolal, tak firma Silný by ten potok sice udělala špatně, ale už by byl hotový!!! To vše prosím veřejně.....ostatně zdá se, že je to právě pan Koutník, který tu mnoho let preferuje, protěžuje a vychvaluje firmu Silný........proč asi........

Závěrem by se slušelo říci, že hovoříme o velké částce peněz čili škoda značná . Je v tuto chvíli jedno, jestli je to 1,3 milionu, nebo o 300 méně či více. Špatně je, že se to děje a že zastupitelstvo, které tu po několik funkčních období zastupují v podstatě stále stejní 3-4 lidé si tu může bez jakékoliv kontroly dělat co chce. Samozřejmě za přispění zbytku zastupitelstva, kteří jen zvedají ruce.Zastupitelstvo ve své nabubřelosti zapomnělo, že má hájit zájmy obce a ne nad tyto zájmy povyšovat své osobní sympatie či antipatie vůči někomu. Myslím si, že ani ten nejváženější člen zastupitelstva nemá právo takto vyhazovat veřejné peníze z okna. Zkuste si představit, na co vše se mohly tyto peníze nenávratně ztracené využít. Vzpomínám si, jak asi před rokem se někdo na schůzi ptal starostky, jestli společně s potokem se budou opravovat i mostky, které jsou ve špatném či spíše kritickém stavu. Starostka mu tehdy odpověděla, že se s mosty nepočítá, protože na ně nemá obec peníze. Představte si ale například , že za ty ztracené peníze mohlo být minimálně deset mostků zbrusu nových. Zkuste se proto zamyslet v nadcházejících volbách, zda situace nedozrála v potřebu zásadně něco změnit. Já tu hovořím o ztrátě, která se stala pouze na jedné akci, tj. potok. Může toho ale být i více. Stavěla se zde zvláštním stylem ale například i hospoda. Osobně bych chtěl v budoucnu iniciovat audit, který zpětně prověří hospodaření obce. Také bych chtěl zpřístupnit důležité dokumenty a informace, bez kterých nelze považovat činnost zastupitelstva za transparentní.
Děkuji vám za pozornost. Přeji krásný den všem a sledujte i nadále toto fórum.
Radek Pavlát

Bod B
-týká se II etapy opravy potoka:
Věděli jste, že firma Stavoka byla vybraná na základě nesmyslné podmínky stanovené zastupitelstvem, tj že potok bude dělat firma s nejnižší cenou bez DPH? Nesmysl to je v tom, že obec jako koncový zákazník vždy zaplatí cenu vč. DPH, což je zhruba pětina ceny navíc. A věděli jste, že díky tomu je firma Stavoka o 288 000 dražší než byla nejlevnější nabídka, která navíc obsahovala již výše zmíněnou skutečnost , že rybník bude vybagrován, vyčištěn zdarma včetně nově vydlážděné hráze a to ještě s o dva roky delší zárukou?Připomínám, že teď bude rybník dělat firma Silný za 330 000,-. Není to náhodou tedy dohromady dalších přes 600 000,-vyhozených z okna , které by se při troše dobré vůle daly v obci využít podstatně užitečněji?
Věděli jste, že na II. etapu byly vypsány dvě výběrová řízení z nichž do toho prvního se přihlásily pouze dvě firmy? Věděli jste, že v tom prvním výběrovém řízení byla firma Silný řekl bych zázračně s cenou 1 720 000, - o 6 000,-levnější než konkurenční nabídka? Zázračné je to v tom, že firma Silný podala na tu samou akci ve stejném rozsahu postupně 3 nabídky. V roce 2012 cenu téměř 2 miliony, v květnu 2017 nabídla již zmíněnou cenu 1 720 000,-, aby po zrušení výběrového řízení a vypsání nového o zhruba měsíc později přišla s cenou cca 2,1 milionu. Že to nedává logiku? Logiku by to mělo nejspíš jedině například za předpokladu, že by ta firma věděla do jaké ceny se musí trefit, aby byla levnější. To ale,ať si každý zváží dle sebe. Já jen dodávám, že v tom druhém výběrovém řízení, jsem z opatrnosti nabídku nedoručil na úřad o tři hodiny dříve jako v tom prvnim, ale tak jako pan Silný pár minut před vypršením lhůty.

Chcete aby byla cyklostezka do Hradce Králové?
Chcete novou školu s moderní tělocvičnou?
Chcete kvalitní silnice a ulice?
Chcete služby pro seniory?

Volte Alianci pro změnu

Kdo jsme?
Ing. Josef Radvan, 35 let, stavbyvedoucí, bez politické příslušnosti
Mgr. Jaroslav Dufka, 55 let, ředitel společnosti se zdravotnickou technikou, bez politické příslušnosti
Radka Jarkovská, 49 let, vedoucí adjustace, bez politické příslušnosti
Jan Vaněk, 34 let, provozní restaurace, bez politické příslušnosti

Vážení spoluobčané,
jsme skupina lidí, které není lhostejné dění v naší obci.
Ještě nedávno nás nikoho nenapadlo zapojit se do veřejného života kandidaturou do obecního zastupitelstva.
Rekonstrukce potoka a „zvláštní“ postupy při zadávání veřejných zakázek v naší obci nás přiměly přemýšlet, zda není čas něco změnit.
Uvědomili jsme si, že pokud čekáme změnu, musíme pro ni udělat především něco my sami.
Sestavili jsme náš program z nejdůležitějších témat, na které se v případě zvolení do zastupitelstva chceme zaměřit.
Budeme rádi, jestliže se k nám prostřednictvím voleb nebo i jinými způsoby připojíte pro řešení důležitých otázek v naší obci.

1. Transparentní hospodaření a informovanost
2. Rozvoj obce a územní plán
3. Získávání finančních zdrojů z dotačních programů
4. Sociální služby
5. Infrastruktura a komunikace
6. Školství
7. Spolupráce s okolními obcemi

Volební program sdružení nezávislých kandidátů

1. Transparentní hospodaření a informovanost
Máme za to, že by měly být veřejné zakázky soutěženy dle zákona o veřejných zakázkách a zveřejňovány prostřednictvím portálu veřejných zakázek www.portal-vz.cz. Bude tím umožněno transparentní zadávání zakázek a současně dosažení výhodných cen pro naši obec. Je nezbytné zveřejňovat všechny smlouvy včetně dodatků týkající se služeb a zakázek financovaných z obecního rozpočtu na webových stránkách, a to trvale.
Dále je třeba zakázky ošetřit kvalitní právní dokumentací, vykonávat kontrolní činnost nad jejich realizací a dbát na jejich dodržování.

2. Rozvoj obce a územní plán
Pro kvalitní zpracování územního plánu chybí v naší obci koncepce rozvoje obce. Strategický plán rozvoje obce na dalších 5 až 10 let s ohledem na růst obce, její zastavěnost a vybavenost. Na této koncepci se musí podílet občané Librantic. Bez ní není možno připravit kvalitní podklady pro územní plánování a každá rozvojová aktivita je řešena ad hoc na základě aktuální poptávky v obci.

3. Získávání finančních zdrojů z dotačních programů
Bez rozvojové strategie není možno plánovat dotační politiku a využívání dotačních zdrojů. Bez předem připravených záměrů není možné včas reagovat na vypsané dotační programy. Například hospodaření s vodou v krajině, zabránění povodňovým škodám, řešení výstavby a obnovy komunikací a mostků v naší obci, výstavby veřejně potřebných staveb, jako škola, dům pro seniory, sportoviště atp.

4. Sociální služby
V naší obci máme a v budoucnu budeme mít stále více seniorů, na které by naše obec měla myslet. Chybí zde možnost denního stacionáře, chráněného bydlení a jiných služeb, které tato skupina našich
spoluobčanů potřebuje a bude do budoucna potřebovat. Naši starší spoluobčané budou chtít strávit i podzim života ve své rodné obci a ne se stěhovat za potřebnou službou.

5. Infrastruktura a komunikace
Jako zásadní se jeví propojení Librantic a obcí Slatina, potažmo Hradcem Králové cyklostezkou, která by zásadně ovlivnila dostupnost a životní prostředí. Současně by zvýšila poptávku služeb v provozovnách naší obce (Hospůdka na hřišti, obchod, atd.)
Obci chybí plánovaný rozvoj komunikací a řešení havarijního stavu mostků, současně chybí kolaudace záhumenkové cesty, která je pro další rozvoj obce a její obslužnost velmi důležitá. Stav stávající komunikace přes naši obec je velmi znepokojující. V době stavební uzávěry komunikace na Černilov se díky objížďkám tento stav ještě zhoršil a obec nebyla schopna získat žádnou adekvátní kompenzaci. Některé ulice v majetku obce mají nezpevněný povrch, což omezuje další rozvoj výstavby. Tento stav je třeba zásadně změnit.

6. Školství
Je třeba uvažovat o stavbě nové školy s moderní tělocvičnou a adekvátními náklady na provoz. Toto řešení nabídne zásadní zlepšení v oblasti sportu v naší obci a dále vytvoří možnosti pro řešení služeb seniorům, potažmo prostory pro obecní úřad či rozšíření školky, která - ač vystavěna nedávno - již nyní kapacitně nestačí.
Nová škola by měla být postavena z dotací a její provoz financován resortem školství.

7. Spolupráce s okolními obcemi
Aktivní zapojení obce do mikroregionu Černilovsko je naprosto zásadní pro rozvoj naší obce a získávání patřičných finančních zdrojů. Stávající vedení obce v této oblasti rozhodně není dostatečně aktivní s ohledem na rozvoj Černilova, Libníkovic a dalších obcí.
Je třeba tuto spolupráci prohloubit a využít všech možností pro získání zdrojů na rozvoj naší obce.

Dobrý den,
Žiji tu od narození, rodiče ještě déle. Mám v plánu tu žít celý život a tak se vás ptám.

Kde by měly být nová škola, dům pro seniory nebo chráněné bydlení postavené? Nezadluží se obec, když je teď bez dluhů? Kde chcete na všechny tyto slíbené objekty najít peníze?

Děkuji Jarkovská

V první řadě děkuji všem kandidujícím, kteří se v sobotním termínu mohli zúčastnit předvolební debaty a našli v sobě dostatek odvahy přednést svoje představy o fungování obecního zastupitelstva a budoucnosti obce. Zároveň děkuji i přítomným občanům Librantic za účast a vznesené dotazy.

Rád bych se také touto cestou důrazně ohradil proti příspěvku pana Radka Pavláta, ve kterém mě nařkl ze lži, potažmo korupce či klientelizmu. Jsou to nařčení velmi vážná a rozhodně je nechci brát na lehkou váhu. Nejsem si vědom, že bych se něčeho takového dopustil, dokonce mohu prohlásit, že jsem se za celou dobu svého podnikání nikdy nikomu nesnažil nabízet cokoliv zadarmo ve spojitosti se získáním jakékoliv zakázky.

Vladimír Koutník

Dobrý den. Tak jak jsem slíbil, přináším formou otázek informace jakým konkrétním způsobem, přišla obec o obrovské množství peněz. Pro posloupnost čtěte prosím nejprve oznámení č. 1.....

Bod A
-týká se první části opravy potoka:
Věděli jste, že firma Silný, která prováděla práce na prvních 500 metrech potoka nemá živnostenské oprávnění k provádění odborných stavebních prací?
Věděli jste, že potok je provedený v zásadním rozporu s projektovou dokumentací? Stejně špatně jako teď další část potoka začala dělat firma Stavoka, která musí vše co zatím vydláždila vybourat, vybagrovat a celé předělat.
Věděli jste, že díky tomu, že koryto je zásadním způsobem užší a ošizené i co se skladby dna a stěn týče, neodpovídají žádné výkazy výměr o stovky metrů čtverečních a díky tomu zřejmě obec zaplatila navíc firmě možná až 700 000,- Kč ? Možná ale i více?Představte si, že obec zaplatila vícepráce, přestože i s nimi firma toho ve skutečnosti udělala o stovky metrů čtverečních méně a ještě zaplatila ve vyšších jednotkových cenách než bylo v cenové nabídce,což je opravdu nevídané!
Věděli jste, že tato firma v minulosti dělala v obci už jeden rybník bez výběrového řízení, kde zdila hráz rybníka, což také se svou kvalifikací podle stavebního zákona nesmí?
A víte, že tato firma, přes toto všechno byla vybraná v současnosti opět obecním zastupitelstvem pro realizaci dalšího rybníka před naším domem za 330 000,-, přestože tento rybník mohla mít obec udělaný zadarmo v rámci nejnižší nabídky na II etapu opravy potoka?

Na některé otázky se budou těžko hledat odpovědi a pravda může být pro někoho těžko uvěřitelná a vysvětlitelná. Může za tím být cokoliv. Nedbalost, hloupost, korupce nebo něco jiného. Nevím. Ale k tomuto bodu mohu slíbit, že v budoucnu vyvinu osobní úsilí, abych dalšímu takovému plýtvání, protěžování a klientelismu zabránil.
Pokud by kohokoliv zajímali podrobnější informace, může se u mě téměř kdykoli zastavit, zavolat, nebo napsat. V příštích dnech zveřejním další oznámení. Přeji hezký den všem. Radek Pavlát
Librantice 15
tel. 603267846
email radekpavlat@seznam.cz

Vážení spoluobčané Librantic. Chtěl bych vás touto veřejnou formou oslovit, oznámit vám a také podiskutovat o tom, jak zde obecní zastupitelstvo bezprecedentním způsobem hospodaří s veřejnými finančními prostředky. Abych vás hned na začátku zaujal, mohu říci, že dle mých propočtů obec přišla až o 1,3 milionu korun. To se bavíme v podstatě pouze o dvou etapách realizace potoka, který je provedený otřesným, neodborným a neskutečně ošizeným způsobem.V minulosti jsem si několikrát vyžádal informace a dokumenty o této akci od obce. To je také mimo jiné možná důvod,proč zastupitelstvo navrhlo a odsouhlasilo tuším v lednu zpoplatnění žádostí o informace. Ano, ztížit přístup a nejlépe odradit. Mimochodem všimli jste si, že je nemožné se jednoduše dostat k informacím z naší obce?Víte třeba co kolik stálo, nebo která firma podala jakou nabídku a proč byla vybraná?Víte třeba kolik stála hospoda, potok, zastávka? Zastupitelstvo totiž omezilo veškeré informace na minimum a důležité dokumenty bývají na webu vyvěšeny často jen týden a pak nenávratně zmizí, včetně pozvánek na schůzi, které se objeví také max. týden před. Na poslední veřejné schůzi například vůbec nebyl v plánu bod pokračující rekonstrukce potoka II. část. Největší investiční akce letošního roku a nic. Chápu. Těžko se přiznává, že jste něco závažným způsobem zanedbali(viz můj otevřený dopis zastupitelstvu) . Kdybych se na konci schůze nezeptal, nevěděli by jsme, že zmiňovaná hotová část od firmy Stavoka se musí znovu rozbourat, vybagrovat a provést znovu dle projektové dokumentace. Ale nenechte se mýlit. Zásluha zastupitelů to není.
Vzhledem k tomu, že firma poměrně dlouhou dobu nerušeně špatně dláždila,to dle mého názoru vypadalo, že zastupitelstvo bylo v zásadě připraveno takto otřesně provedené a ošizené dílo převzít,tak jako v minulosti I. část potoka , i když na schůzi už samozřejmě tvrdili něco jiného. Pan Koutník mi například tvrdil, že jsem ho snad o den s mým otevřeným dopisem předběhl, že už už se chystal zakročit. Řeknu vám, že je to hlavně trapné, když vám dospělý člověk veřejně lže do očí a ještě se u toho usmívá. Stačí se zamyslet. Firma tu víc jak měsíc dláždí koryto potoka, zastupitelstvo se na to chodí koukat a když mají hotovou značnou část, tak pana Koutníka cosi osvítí, chystá se zakročit, ale má hroznou smůlu, protože ho o den předběhne nějaký Pavlát. Pravda je, že kdybych nezakročil, tak ta firma by dokončila zbytek stejně špatně, jak začala a jak je udělaná ta celá předchozí část potoka.
Pokusím se vám vysvětlit, jakým způsobem přesně přišla obec o značné množství peněz. Protože, těch informací je hodně, budu je sem vkládat po částech postupně v následujících dnech.
Omluvám se také, že se nezúčastním předvolební debaty, tak jak ji vymyslel pan Koutník. Z pochopitelných důvodu nemohu a nechci poslouchat a debatovat o tom, jak si někdo , kdo poškodil závažným způsobem obec, představuje další rozvoj naší vesnice. Děkuji za pochopení. Krásný den všem. Radek Pavlát

Vážení spoluobčané, voliči i kandidáti do OZ Librantic pro nadcházející volby 5. a 6. 10. 2018.
Dne 29.9.2018 od 19.00 hodin se v Hospůdce na hřišti uskuteční debata -představení kandidátů/kandidátek do našeho obecního zastupitelstva, kteří projeví zájem se tímto způsobem prezentovat. Kromě představení se navzájem by mělo dojít i na přednesení představ každého kandidujícího o případném působení v obecním zastupitelstvu obce.
Protože neznám osobně všechny kandidující, posílám zároveň i dopis s pozvánkou na zmocněnce všech kandidujících subjektů. Věřím, že debata bude přínosná a těším se na hojnou účast.

Dnes 23.8.2018 proběhl na stavbě "Úprava Librantického potoka II. část" kontrolní den za přítomnosti projektanta ing. Zd. Pilaře a Aleny Hladíkové, Jaroslava Volence, Tomáše Lukáška  a Michala Sčebela. Byly zjištěny nesrovnalosti s projektovou dokumentací a na základě tohoto zjištění je vyvoláno jednání se zhotovitelem. Alena Hladíková

Otevřený dopis zastupitelstvu obce Librantice:
Rád bych tímto způsobem upozornil na fakt, že právě probíhající práce na úpravě Librantického potoka II. část jsou v hrubém rozporu s projektovou dokumentací. Bylo by dobré si uvědomit , že jste ze zákona povinni hájit zájmy obce a veřejné finance, což zdá se dlouhodobě nečiníte . Předpokládám, že projektová dokumentace stála nemalé peníze a proto je zarážející, že se jí zjevně nikdo neřídí. Měli by jste vysvětlit, proč koryto potoka ani na metru neodpovídá rozměrům, které jsou dány projektem . Proč, když má mít dno potoka šíří 1 metr má 80 centimetrů v celé délce. Proč, když má být ve výšce 1,2 m potok široký 4,6 metrů má šířku v některých místech jen 2 metry, maximálně 3,5 metru. Vysvětlete, proč když má být skladba potoka nebo také tloušťka dna 45 cm ( tj. 15 cm zhutněný štěrk, 10 cm betonové lože a 20 cm dlažba do beton. lože) má skutečná tloušťka dna prováděna firmou Stavoka pouze 10-20 cm a je tam tedy pouze dlažba a velmi slabá vrstva betonu.... ....štěrk a beton nikde. Na mnoha místech je kámen položen na dno i boky přímo do hlíny !!! Ta skladba není ani poloviční. Pouhým pohledem je také vidět , že koryto potoka je dlážděno 30 metrů po proudu do kopce s převýšením cca 20 cm,pak zhruba 10 m z kopce a poté znova do kopce. To bude mít za následek zanášení a zarůstání. Voda, která neodtéká je v okolí nepříjemně cítit. Nevím jestli si to uvědomujete, ale situace je velmi vážná a každým dnem vzniká obrovská finanční škoda!!!Také bych rád upozornil, že potok je přeci projektován, aby v budoucnu dokázal čelit povodním. Faktem je , že takto provedené koryto pojme pouze 50-70 % vody, na které je spočítáno a z tohoto důvodu budou všichni v dosahu potoka v budoucnu v ohrožení daleko dříve. Nerozumím také tomu, že začínáte řešit, co se vzrostlými jasany, které jsou v korytu potoka až po započetí práci, přestože smlouvu má firma podepsanou skoro rok a termín začal někdy před třičtvrtě rokem. Vyzývám tímto zastupitelstvo k okamžitému zastavení prací a řešení situace!!!Obec musí trvat na tom, aby dílo mělo parametry dle zadání a projektové dokumentace a v souladu s cenovou nabídkou. Dále si myslím, že by zastupitelstvo mělo informovat , jak probíhají kontrolní dny a kdo je za obec Librantice zodpovědný za dohled nad stavbou. Žádám tímto také, aby byla obratem zveřejněna smlouva o dílo, projektová dokumentace a stavební deník, případně, aby bylo umožněno do těchto dokumentů nahlédnout na obecním úřadě. Závěrem bych si dovolil říci, že jsem z postupu a hlavně nekvality prováděných prácí velmi zklamaný . V minulosti jste byli veřejně upozorněni na skutečnost, že už I. část úpravy Librantického potoka byla provedena neodborně, nekvalitně, kde profil a řez potoka neodpovídá ani vzdáleně projektové dokumentaci a výkazu výměr, čímž jste způsobili obci Librantice obrovskou finanční škodu v minulosti, ale i v budoucnosti. Potok dělala firma bez odborné kvalifikace a živnostenského oprávnění, což se právě projevilo. Koryto je úzké, břehy strmé tak, že hlína padá dolů a potok zarůstá(koryto pojme o třetinu méně vody než by mělo) Obec nyní na vlastní náklady koryto čistila a upravovala břehy, což je důsledek špatně provedené práce a převzetí díla jako takového . Ze stejného důvodu čeká obec v budoucnu nemalá finanční zátěž s údržbou, pokud nebudou práce provedeny tak, jak mají být dle projektu. Je evidentní, že firma Stavoka si najímá pracovníky, kteří podobnou práci nikdy neviděli a nikdo kvalifikovaný na ně ani nedohlíží, protože to působí, že vše dělají tzv. od oka.......
S pozdravem Radek Pavlát

Děkuji všem, kteří se mi ozvali a podpořili moji účast v nadcházejících obecních volbách.
Jako další krok bych rád inicioval představení se všech uchazečů o práci v Obecním zastupitelstvu.
Věřím, že na formě a způsobu představení se voličům se s kandidáty společně domluvíme, obsah dodá samozřejmě každý svůj :-).

Vážení spoluobčané, sousedky, sousedé.
Dovolte mi, abych se po čtyřech letech opět ucházel o Vaši přízeň v nadcházejících volbách do Obecního zastupitelstva Librantic. Jsem librantický patriot a pokud se mi dostane Vaší podpory a okolnosti mi to dovolí, rád bych se další volební období zabýval především smysluplným a udržitelným rozvojem obce s respektem k tradicím a svobodnému a slušnému soužití všech obyvatel. Nadcházejícím stěžejním úkolem nového zastupitelstva bude jistě i tvorba nového územního plánu.
Rád bych také navázal na vše dobré, co bylo započato v předcházejících obdobích.
Pokud se domníváte, že bych se mohl letos na podzim opět ucházet o Vaše hlasy, zastavte se prosím u mě doma nebo v práci (také doma - v č.p. 52 za školkou, vchod z boku do patra po ocelových schodech). Věřím, že Vám nevadí, že jsem letos zvolil opět tuto formu Vašeho oslovení. Nedělám to v žádném případě z lenosti, ani z nějaké povýšenosti.
Věřte, že podpora, Vámi tímto způsobem svobodně vyjádřená, pro mne znamená hodně a teprve na jejím základě se budu dále rozhodovat.
Vaši případnou podporu je třeba stvrdit podpisem na podpisový arch/petici (minimální počet petantů je 25). Postačí také, pokud mi zavoláte nebo napíšete na níže uvedený telefon nebo e-mail, domluvíme se a zastavím se já u Vás. Ve středu večer bývám pravidelně v Hospůdce na hřišti a petici budu mít sebou.
Pro doplnění k mé osobě: Jsem OSVČ od roku 1990, zároveň jsem i zaměstnavatelem. Nejsem členem žádné strany, nejblíže mi je hnutí STAN (registrovaný příznivce). Ctím svobodu jednotlivce a jsem zastáncem dodržování schválených i nepsaných pravidel v zájmu celku.
Pokud se sami kandidovat ostýcháte, potřebujete poradit jak na to, jsem připraven Vám pomoci. Rád podpořím každého nového kandidáta s vlastním názorem a chutí do veřejné práce.
Času mnoho nezbývá, potvrzené dokumenty je třeba podat do konce července.
Volejte, mailujte… Děkuji.
Vladimír Koutník, Librantice 52, tel.: 777100322, e-mail: vlakoutnik@volny.cz

Hezký den přeji,
nemohu jinak a musím reagovat na "upozornění občanů, aby si sekání trávy nenechávali na neděli", které bylo rozesláno e-mailem, zřejmě na něčí upozornění.
Přidal bych k tomuto upozornění ještě:
2. nenechávat na neděli štěkání psů
3. nenechávat na neděli kokrhání kohoutů
4. nenechávat na neděli kvákání žabek
a proto navrhuji:
1. v neděli ráno odevzdá každý, kdo vlastní sekačku (když jich má více tak všechny), na obecní úřad
2. na neděli umístí všechny své psy do psího hotelu
3. kohouty všechny utratit
4. žabky zahubit

PS.: To už by nám mohlo vadit úplně všechno... A co ti, kteří pracují i v sobotu a na směny?
Jiří Kubec, Librantice 104

Jirko, Alena pouze žádala (to nebylo nařízení) občany o odložení na jiný den. Určitě si dovedeš představit, že může někomu v neděli kravál i vadit. Za sebe bych prosbu rozšířil ještě o motorové řetězové pily a cirkulárky. Jsou ale určitě případy, kdy to jindy nejde, např. při stavbě domu. Obecně - nedělní klid je myslím věc normální. Na druhou stranu - kdo je i v neděli ochoten vlastní sekačkou posekat kus veřejného prostranství zaslouží poděkování.

Dobrý den,
jsme pár a sháníme tímto pronájem bytu/části domu od jara příštího roku na dobu přibližně 1 rok. Stavíme dům a potřebovali bychom bydlet co nejblíže. Je nám 38/28 let, oba pracující, nekonfliktní, slušní. V případě nutnosti nějakých úprav/menší rekonstrukce daného ubytování není problém s pomoci či s provedením. Taktéž v případě potřeby by nebyl problém pomoci s prací kolem domu. Cenu za pronájem respektujeme. Za jakékoliv nabídky či kontakty moc děkujeme. Mirek. Tel.: 732489007, email: sypec@seznam.cz.

Krásný den všem,

rádi bychom u Vás koupili stavební pozemek o velikosti 600 - 700m2. Jsme mladá, pracující, slušná a bezkonfliktní rodina. Pokud by někdo měl nějaký tip či přímo pozemek na prodej, prosím o kontaktování na: may25@seznam.cz nebo na 702 021 307. Moc děkujeme.

.

Hezký den,
sháníme pozemek v Libranticích, cca 1000 m2.
Prosíme volat nebo SMS na tel: 776 520 303 případně na e-mail: janischova.marketa@gmail.com
Za všechny nabídky velice děkujeme :)
Janischová

V pátek jsme obdrželi do schránky návrh znaku obce...doma na to koukáme a bohužel ani jeden návrh nám nepřijde vhodný (a nejen nám), nejvíce nás zarazil "žebřík" (nebo cosi...) - že to je lopatka větrného mlýnu, jsme se tedy dozvěděli z "vysvětlivek"... stejně je o návrhu již předem určitě rozhodnuto, ale v odkaze zasíláme náš návrh, kde bereme v potaz symbol větrného mlýna (i dle vysvětlivek, kde je uvedeno, že je větrný mlýn dodnes považován za "symbol" obce)
http://seograf.cz/znak_libr1.jpg

V závěru se omlouvám všem návštěvníkům Hospody Na hřišti, kdy jsme se s manželkou chovali hůře, jak nevychovaný děti někde na písku, jak píše pan Marek Dostál z Černilova, pochválený panem J. Bortlíkem starším, nedokázali jsme otevřít svá ústa jako zabedněnci a nikoho z Vás ani nepozdravili.... sice jsme s provozováním Hospody Na hřišti skončili, k vaší plné spokojenosti, přesto mi dovolte, abych tedy vás všechny, ke kterým jsme se chovali hrubě a nezdvořile, dodatečně pozdravil a za naše hrubé a nevychované jednání se dodatečně omluvil. Děkuji a ještě jednou se všem omlouvám.

Mám jeden dotaz, zřejmě na zastupitelstvo obce Librantice. Po oznámení ukončení naší činnosti v rámci provozu Hospody Na Hřišti bylo téměř neprodleně vše zveřejněno na internetových stránkách obce, což je v naprostém pořádku a já moc děkuji obci, že takto včas reagovala a informovala své občany. Ale nerozumím tomu, že stále nebylo zveřejněno na internetových stránkách obce ukončení provozu samoobsluhy a rovněž provozní doba je stále zveřejněna. Znamená to tedy, že samoobsluha je stále v provozu, mohu v ní neomezeně nakupovat, otevírací doba je platná a internetové stránky obce Librantice jsou aktuální? Takže v některých věcech je reakce obecního zastupitelstva správná a rychlá, v jiných jsou informace nepravdivé a zavádějící? Pokud jsem něco přehlédl, pak se zastupitelstvu obce omlouvám a pokusím se najít aktuální informace na internetových stránkách obce opětovně. S tím úzce souvisí i moje informace v předešlém příspěvku, kdy jsem nepostřehl ve vyhlášeném výběrovém řízení na provoz samoobsluhy - smíšeného zboží ohledně podmínek, výše nájmu, platbu energií apod.... ale zase jsem si zřejmě přečetl nepozorně podmínky výběrového řízení, takže chyba je na mé straně......

Jinak plně souhlasím s panem J. Bortlíkem starším a připojuji se:
Náš Marku! Dobrá práce!
Opomněl jsem v provozu hospody ještě uvést pokladnu EET a nezbytný internet, takže tak pro dalšího případného zájemce činím dodatečně.
Hezký den a ještě jednou děkuji všem za názory na provozování naší činnosti. Moc si všech vážím. Děkuji.

Dobrý den všem občanům obce Librantice.
Jak již všichni víte, ukončili jsme činnost provozování Hospody Na hřišti. Původně jsem se již k této problematice nechtěl vůbec vyjadřovat, ale dovolte mi pár slov na závěr. Nejdříve bych chtěl upřímně poděkovat všem, kteří byli s námi spokojeni (občanům Librantic, Černilova, Hradce Králové, Prahy, Ostravy a dalším). Jsem moc rád, že jste byli s našimi službami v běžném provozu spokojeni, zároveň při soukromých akcích - narozeniny, třídní srazy, maturity, promoce a další. Moc si Vaší přízně vážíme a Vaše spokojenost byla nejvyšším oceněním naší práce. Ještě jednou moc děkuji, velice si toho vážím. Vždyť jsme zažili společně mnoho krásných a příjemných chvil v Hospodě Na hřišti, na které dodnes moc rádi vzpomínáme. Bylo to s Vámi všemi moc krásné. Děkujeme. Na druhé straně se omlouvám všem, kteří s našimi službami nebyli spokojeni (Libor, Jarda, Michal a mnozí další, včetně pana Marka Dostála z Černilova). Na základě toho, že si právě velice vážíme Vašich názorů, jsme ukončili provozování Hospody Na hřišti a dali tak Vám všem možnost zúčastnit se nového výběrového řízení tak, abyste mohli prokázat své schopnosti a byli jste všichni spokojeni. Takže ještě jednou děkuji všem a Vám, kteří jste byli nespokojeni, děkuji, že jste to s námi 5 měsíců vydrželi. Teď všem přeji, zcela upřímně, abyste byli s novým nájemcem Hospody Na hřišti zcela spokojeni. Souhlasím s panem Dostálem, i já si nedokáži představit lepší řešení, než Hospodu U Pelikána.....tak snad to vyjde.....moc Vám to všem přeji....Jinak jsem připraven v případě zájmu doložit novému nájemci měsíční náklady na provoz restaurace (cca 25.000,-Kč měsíčně - nájem 5.000,-Kč, záloha na energie 7.000,-Kč, sociální a zdravotní pojištění cca 5.000,-Kč, televize poplatek - za 2 televize, rozhlas poplatek, OSA poplatek za 2 televize, rozhlas a všechny pořádané akce s hudbou, pojištění provozovny - vybavení, zásoby, odpovědnost vůči třetím osobám za způsobené škody, čistící a úklidové prostředky, dezinfekční prostředky, papírové ručníky, toaletní papír, tekuté mýdlo - to vše jsou nezbytné náklady), dále samozřejmě nádobí, příbory, ubrousky, sklo (sklenice na víno, nealko nápoje, kávu, zmrzlinové poháry atd.....), samozřejmě půllitry a podtácky jsou od pivovaru..... takže tolik pouze nutné věci k zahájení provozu restaurace.......jinak je třeba si uvědomit, že doposud není osvětlení služebního vchodu a osvětlení zahrádky.....to jsou fakta, se kterými musí nový provozovatel počítat.....takže to pouze na doplnění.....jinak mne docela zarazilo, že u vyhlášení výběrového řízení na obchod nebyl zveřejněn nájem ani další podmínky výběrového řízení......takže všem přeji, aby byli konečně spokojeni s provozem Hospody Na hřišti. My jsme splnili, co jsme slíbili - pokud s námi budete nespokojeni, činnost ukončíme. A to jsme dodrželi. Takže Vám všem přejeme mnoho spokojenosti s novým provozovatelem a ještě jednou za vše děkujeme, za pozitivní i kritické názory. Velice si toho vážíme.

Dobrý den Všem a hlavně občanům Librantic. Dnes jsem se dozvěděl že hospoda na hřišti pod vedením pana,paní Stodůlkových skončila. Je to pro nás asi všechny lepší když se neumějí Stodůlkovi chovat a myslejí si že vše dělali dobře. Vždy kdy sem tam byl v hospodě u Stodůlků asi 3krát tak jsme vždy čekaly. A chovají se oba jak nevychovaných dětí někde na písku. I naše dítě přeci ví že musí pozdravit a ty dva zabedněnci neumějí ani otevřít sva ústa. Je vidět jak se zachovaly tak je to špatně a hlavně šenkýřka plus Stodůlka.

Více mě je líto že ruší svou živnost pan Pelikán. Co se týče těch polévek a jidel tak mě bude smutno. Každý den sem si jí tam s kolegou dával. Panu Pelikánovi a jeho zamněstnancovi přeji hodně úspěchu v dalším nakročeni do další etapy.

Jinak vzkaz pro manželé a Ing Stodůlkových měli by jste si vzít s Pana Pelikána příklad jak se to má vše dělat s nadčením .....

A ještě můj postřeh Pana Pelikána si dokážu představit jako správného HOSPODSKÉHO který by to zvládal. Děkuji váš Marek.

Náš Marku!
Dobrá práce! :-(
Bortlík Jaroslav st.
Librantice

Dobrý den, pane Bortlíku omlouvám že jsem se nepodepsal jmenuji se Marek Dostál z Černilova. A občas sem zašel ke Stodůlkům na pivko s kamarádama ale musím uznat že nic moc. Rád jezdím na kole a tak pro nás byla vaše hospůdka příjemná. Ale nedá se nic dělat když to nikdo neumý. Dnes jsem jel autem k panu Peliķánovi pro pečivo a bohužel jsem se rozloučil.

PS: VŠEM JE TO JEN MŮJ NÁZOR. A JÁ SI STOJÍM ZA NÍM že pan Pelikán je pro Vás to nejlepší co jste tam měli. V obci Librantic. Vždy byl slušný vše nám splnil nikdy nebyl problém. A HOSPODSKÝ TO BY BYLA RADOST SE NA NĚJ KOUKAT. Vše by dělal pro obec. Byly jsme tam i na výročí obce minulý rok a ten jeho stánek neměl chybu. Pana Pelikána si vážím a cením si ho jako člověka který neni línej a něco tam dělal v obci. No uvidíme třeba si to obec rozmyslý a jednou až přijedu na kole s partou tak tam bude pan Pelikán a to bude pohlazení po srdci.

Přeji p. Bortlíkovi snad klidnou sobotu a naviděnou. Marek Dostál 46 let Černilov

Který Černilov jste měl konkrétně na mysli, panu Marku Dostále?

Jestli máte kousek cti v těle, tak se Všem omluvíte! Klidně i pod jiným jménem, když to jinak nejde!
:-(

Stránky