Sbírka Květinový den v Libranticích

       Sbírka Květinový den v Libranticích

    V březnu letošního roku pořádal dámský klub Důvtip přednášku na téma karcinom prsu, na které jsme zástupkyním MAMMA Help centra Hradec Králové slíbily účast na celorepublikové akci KVĚTINOVÝ DEN.
    Jak jsme slíbily, tak jsme splnily. Akce proběhla ve středu 15. 5. 2019. Šest žen z dámského klubu Důvtip obléklo žlutá trička s logem „LIGA PROTI RAKOVINĚ“ a se speciálními vaky na peníze se navzdory velmi nepříznivému, deštivému počasí vydalo po vesnici Librantice. Tři skupinky postupně oslovily spoluobčany a požádaly o finanční příspěvek, který bude použit na činnost MAMMA Help centra v Hradci Králové, které se věnuje prevenci proti rakovině.

    Ze 300 žlutých kvítků měsíčku lékařského, které byly vydány, se prodalo 195 ks a vybralo se krásných 6068,- Kč. Základní cena jednoho květu byla 20 Kč, tak je i z jednoduchého výpočtu jasné, že mnozí z našich občanů byli mnohem štědřejší a darovali násobně více.
    MAMMA Help centrum Hradec Králové děkuje nejen všem občanům, kteří na tuto sbírku přispěli, ale i ženám „důvtipkám“, které se toho úkolu dobrovolně ujaly.
    Za dámský klub Důvtip patří poděkování: Janě Kmoníčkové a Vlaďce Lukáškové, Aleně Duškové a Jitce Runštukové, Věře Kašparové a Věře Bortlíkové.                                                                                                                                                                                      Věra Koutníková

1. ročník librantického míčového sedmiboje

       1. ročník librantického míčového sedmiboje

V sobotu 18.5. 2019 se uskutečnil míčových sedmiboj v Libranticích poprvé. Jednalo se o tenis, nohejbal, volejbal, fotbal – penalty, házenou – sedmičky, basketbal – koše a stolní tenis. Akci pořádala TJ Librantice.

Dvanáct dvojic všestranných sportovců, z toho dokonce 8 dvojic smíšených, soupeřilo vyřazovacím způsobem. Za umístění v každé z nich sportovci získávali bodové ohodnocení a vítěze určil celkový součet bodů.  Pokud chtěli uspět, museli mít vyrovnané všechny disciplíny a v některých vyčnívat.  To přesně předvedl a ukázal zkušený přespolní tým Rychlé pípy  (Petrovický, Novák) z Blešna.  Ze smíšených dvojic se nejvíce dařilo týmu Palmičky z Golfu Na Vrších (Folberger, Horáková), kteří skončili celkově na třetím místě.

Díky počasí, skvělému občerstvení (děkujeme Marcelu Kalousovi) a vyrovnaným zápasům se sedmiboj vydařil a už se těšíme na další ročník.                           

                                                                                                                             Pavel Kubíček

Májová RETRO módní přehlídka - 26. 5. 2019 od 14:00 hod.

Dámský klub Důvtip přádá a zve na

Májovou RETRO módní přehlídku

Kdy: 26. 5. 2019 od 14:00 hod.
Kde: librantická hospůdka Na Hřišti 

Maminko, tatínku, strýčku a tetičko, už zase nám svítí to jarní sluníčko. Už je tu zas máj, ten lásky čas. 
Přijďte se podívat, co se nosívalo, co nás kousalo, štípalo, v čem naše maminka chodila a že nejen dnes, ale i tenkrát v každém kroku noblesa byla. Přijďte, bude tu sranda, hrát bude Zdeněk Šupík a Librabanda.

 

 

Okrsková soutěž hasičů - 8. 6. 2019 od 13:00 hod.

Sbor dobrovolných hasičů Librantice zve všechny příznivce hasičského sportu na

Okrskovou soutěž - mužů, žen a dětí

Kdy: 8. 6. 2019 od 13:00 hod. 
Kde: librantické hřiště

Přijďte se pobavit a podpořit místní borce. 

 

 

 

Sportovní dětský den - 1. 6. 2019 od 10:00 hod.

Hospůdka Na Hřišti ve spolupráci s obcí Librantice Vás srdečně zve na

Sportoví dětský den

Kdy: 1. 6. 2019 od 10:00 hod. do noci
Kde: librantická hospůdka Na Hřišti 

Program:
10:00-12:00 trénink volejbaistek Slavia HK
14:00-15:00 autogramiáda hokejistů MHK
                    účast hráčů na soutěžích
                    dražba hokejových artefaktů
od 14:00      sportovní soutěže
                    atrakce pro 0-99 let :-)
                    překvapení...
                    večerní stezka odvahy pro děti

Zajistěno pití od 10:00, jídlo od 14:00.