Týden dobrých skutků - 22., 25. a 29. 6. 2020

Ve dnech 22., 25. a 29. 6. se u nás, v Libranticích konala charitativní akce se známými osobnostmi a výtěžek z této akce byl použit pro DD Nechanice, DD Sedloňov a pro postižené děti v Hronově.
Po tři večery jsme v „Hospůdce Na Hřišti“ mohli besedovat s těmi, které známe z televizní obrazovky, z filmů, nebo z divadla. S panem Jiřím Štědroněm, který nám, starším ročníkům, připomněl spoustu jeho písniček a krátkým úryvkem: „Jako je koráb připoután k molu“ nezapomenutelnou, ještě černobílou pohádku Popelka, ve které ztvárnil roli prince.
Další podvečer přijela paní Daniela Kolářová a svým vyprávěním nás nechala nahlédnout do období, kdy se dala i na politiku, do jejího filmového i divadelního světa, vyjmenovala herecké legendy, od kterých se jako mladá učila a se kterými kolegy nejraději pracovala. Mezi ně nevyhnutelně na první místo patří Jaromír Hanzlík.
Na závěr nás měl navštívit pan Petr Malásek. Z pracovních důvodů ho nahradila paní Simona Postlerová. Všichni jsme se na setkání s ní těšili a nikdo nebyl zklamaný. Příjemné, veselé, milé vyprávění o jejích prvních krocích, které ji vedly k herectví, nebo o vzpomínkách na kolegy, se kterými se ještě dnes potkává v divadle „Na Vinohradech“ tak i o svých povinnostech k rodině.
Obě dámy byly opravdu úžasné a byly pro nás tou třešničkou na dortu. Besedy trvaly vždy hodinu, ale s focením a autogramiádou se to setkání příjemně protáhlo.
A tak nezbývá než poděkovat našim hostům, také produkční paní Brahové, která je uváděla a Vám všem, kteří jste přišli, a nejen svým vstupným, ale také zakoupením drobných dárkových předmětů vyrobených dětmi z DD, tuto charitativní akci podpořili. Také děkuji ženám z Důvtipu, protože se postaraly o roznášení pozvánek.

Možná by nebylo od věci uvést „Týden dobrých skutků“ pravidelně do života v naší obci, třeba jako se už zažilo pořádání každoroční akce „Ukliďme Česko“. Podobné akce zahřívají u srdce hned několikrát ty, kteří obdarovávají, kteří jsou obdarování i ty, kteří to obdarování větší či menší mírou umožnili. Děkujeme a budeme se těšit!

                                                                                                         Věra Koutníková