Slet a pálení čarodějnic - 30. 4. 2019

Slet a pálení čarodějnic v Libranticích
Rok se s rokem sešel a byla tu opět magická filipojakubská noc. Za velké účasti dětí, rodičů, babiček, dědečků a přátel z naší vesnice i z okolí začal nejprve slet celé party čarodějnic, které se v čele s Ajkou Petrovickou postaraly o soutěže pro nejmenší návštěvníky. Na ty za splnění úkolů hrozivě vypadajících čarodějnic čekaly nejen sladké odměny. Obecní úřad podpořil akci výbornými vuřty, které jsme si opékali na místním dětském hřišti.
Prozatím ještě bezejmenná skupina našich tanečnic ze základní školy vedená Bárou Kašparovou předvedla poctivě nacvičenou sestavu hvězd a všelijakých dalších kreací a skoro nás nechala svým oblečením uvěřit, že je parné léto. Bylo vidět, že je hřeje mládí a radost z pohybu.
Potom akce pokračovala pálením čarodějnic. Nebojte, nedošlo na žádnou z krasavic, kterých tu bylo plno, ale košťat pár shořelo. A oheň stál opravdu za to! Tento den je totiž výjimka, kdy u nás uvidíte hasiče rozdělávat oheň. Začalo to nevinně, ale postupně vzplála celá naše velká kupa a takový oheň hned tak neuvidíte.
Mezi tím u hospůdky v přístřeší nové pergoly vzniklo pódium pro postupně tři kapely: úvodem hráli Jiřina Vojtěchová a Vlasta Lukšík z kapely J. V. Flowers. Následně hudba přitvrdila a zesílila i na hlasitosti s nástupem kapely ANILOK, kterou později vystřídala kapela KODIAK. 
To, že návštěvníků akce bylo více než je občanů v Libranticích, poznali pořadatelé z hospůdky podle velmi rychle se vyprazdňujícího sudu s pivem. Naštěstí si věděli rady a rychle doplnili zásoby, abychom měli čím zapíjet výborné občerstvení jako byly grilované hermelíny, steaky, klobásy, gyros nebo pečené nudle s masovou náplní, to vše podávané s čerstvou zeleninou.
Pod bedlivým dohledem hasičů oheň hořel až do rána. Děkujeme všem, kdo se podíleli na povedené akci!
Několik rozmazaných fotek najdete na odkazu zde https://www.rajce.net/a16028950. Fotografie od profesionální fotografky paní Skákalové budou následovat.
                                                                                          Martina Tkáčíková