Dělo se v naší obci

Sbírka Květinový den v Libranticích

       Sbírka Květinový den v Libranticích

    V březnu letošního roku pořádal dámský klub Důvtip přednášku na téma karcinom prsu, na které jsme zástupkyním MAMMA Help centra Hradec Králové slíbily účast na celorepublikové akci KVĚTINOVÝ DEN.
    Jak jsme slíbily, tak jsme splnily. Akce proběhla ve středu 15. 5. 2019. Šest žen z dámského klubu Důvtip obléklo žlutá trička s logem „LIGA PROTI RAKOVINĚ“ a se speciálními vaky na peníze se navzdory velmi nepříznivému, deštivému počasí vydalo po vesnici Librantice. Tři skupinky postupně oslovily spoluobčany a požádaly o finanční příspěvek, který bude použit na činnost MAMMA Help centra v Hradci Králové, které se věnuje prevenci proti rakovině.

    Ze 300 žlutých kvítků měsíčku lékařského, které byly vydány, se prodalo 195 ks a vybralo se krásných 6068,- Kč. Základní cena jednoho květu byla 20 Kč, tak je i z jednoduchého výpočtu jasné, že mnozí z našich občanů byli mnohem štědřejší a darovali násobně více.
    MAMMA Help centrum Hradec Králové děkuje nejen všem občanům, kteří na tuto sbírku přispěli, ale i ženám „důvtipkám“, které se toho úkolu dobrovolně ujaly.
    Za dámský klub Důvtip patří poděkování: Janě Kmoníčkové a Vlaďce Lukáškové, Aleně Duškové a Jitce Runštukové, Věře Kašparové a Věře Bortlíkové.                                                                                                                                                                                      Věra Koutníková

1. ročník librantického míčového sedmiboje

       1. ročník librantického míčového sedmiboje

V sobotu 18.5. 2019 se uskutečnil míčových sedmiboj v Libranticích poprvé. Jednalo se o tenis, nohejbal, volejbal, fotbal – penalty, házenou – sedmičky, basketbal – koše a stolní tenis. Akci pořádala TJ Librantice.

Dvanáct dvojic všestranných sportovců, z toho dokonce 8 dvojic smíšených, soupeřilo vyřazovacím způsobem. Za umístění v každé z nich sportovci získávali bodové ohodnocení a vítěze určil celkový součet bodů.  Pokud chtěli uspět, museli mít vyrovnané všechny disciplíny a v některých vyčnívat.  To přesně předvedl a ukázal zkušený přespolní tým Rychlé pípy  (Petrovický, Novák) z Blešna.  Ze smíšených dvojic se nejvíce dařilo týmu Palmičky z Golfu Na Vrších (Folberger, Horáková), kteří skončili celkově na třetím místě.

Díky počasí, skvělému občerstvení (děkujeme Marcelu Kalousovi) a vyrovnaným zápasům se sedmiboj vydařil a už se těšíme na další ročník.                           

                                                                                                                             Pavel Kubíček

Slet a pálení čarodějnic - 30. 4. 2019

Slet a pálení čarodějnic v Libranticích
Rok se s rokem sešel a byla tu opět magická filipojakubská noc. Za velké účasti dětí, rodičů, babiček, dědečků a přátel z naší vesnice i z okolí začal nejprve slet celé party čarodějnic, které se v čele s Ajkou Petrovickou postaraly o soutěže pro nejmenší návštěvníky. Na ty za splnění úkolů hrozivě vypadajících čarodějnic čekaly nejen sladké odměny. Obecní úřad podpořil akci výbornými vuřty, které jsme si opékali na místním dětském hřišti.
Prozatím ještě bezejmenná skupina našich tanečnic ze základní školy vedená Bárou Kašparovou předvedla poctivě nacvičenou sestavu hvězd a všelijakých dalších kreací a skoro nás nechala svým oblečením uvěřit, že je parné léto. Bylo vidět, že je hřeje mládí a radost z pohybu.
Potom akce pokračovala pálením čarodějnic. Nebojte, nedošlo na žádnou z krasavic, kterých tu bylo plno, ale košťat pár shořelo. A oheň stál opravdu za to! Tento den je totiž výjimka, kdy u nás uvidíte hasiče rozdělávat oheň. Začalo to nevinně, ale postupně vzplála celá naše velká kupa a takový oheň hned tak neuvidíte.
Mezi tím u hospůdky v přístřeší nové pergoly vzniklo pódium pro postupně tři kapely: úvodem hráli Jiřina Vojtěchová a Vlasta Lukšík z kapely J. V. Flowers. Následně hudba přitvrdila a zesílila i na hlasitosti s nástupem kapely ANILOK, kterou později vystřídala kapela KODIAK. 
To, že návštěvníků akce bylo více než je občanů v Libranticích, poznali pořadatelé z hospůdky podle velmi rychle se vyprazdňujícího sudu s pivem. Naštěstí si věděli rady a rychle doplnili zásoby, abychom měli čím zapíjet výborné občerstvení jako byly grilované hermelíny, steaky, klobásy, gyros nebo pečené nudle s masovou náplní, to vše podávané s čerstvou zeleninou.
Pod bedlivým dohledem hasičů oheň hořel až do rána. Děkujeme všem, kdo se podíleli na povedené akci!
Několik rozmazaných fotek najdete na odkazu zde https://www.rajce.net/a16028950. Fotografie od profesionální fotografky paní Skákalové budou následovat.
                                                                                          Martina Tkáčíková

Grilování a jamování v naší hospůdce Na Hřišti - 26. 4. 2019

Krásný jarní podvečer, jako stvořený pro grilování, byl v pátek 26. 4. 2019. V hospůdce Na Hřišti se sešli milovníci dobré hudby i dobrého jídla. Jamovala nám skupina Blue Hat, která potěšila nejedno ucho a duši. O potěšení chuťových buněk se postaral pan hostinský Marcel Kalous svojí kreací hamburgerů, kuřecích paliček a steaků. Ani náhlá změna počasí, která nás ze zahrádky zahnala do hospůdky, nám nezkazila náladu a zpívalo se do pozdních nočních hodin. 

                                                                                                                   Věra Koutníková 

6. 4. 2019 Zájezd na muzikál Šíleně smutná princezna

V sobotu 6. 4. 2019 pořádal OÚ Librantice zájezd do Prahy na muzikál Šíleně smutná princezna. Odjíždělo se v 9 hod ráno a na místo autobus dorazil kvůli objížďkám po Praze okolo 13. hodiny. Ten den se totiž běžel pražský půlmaraton. Odpolední představení začínalo ve 14:00 hodin v divadle Studio Dva na Václavském náměstí. Známá filmová pohádka v muzikálovém provedení se líbila nejen dětem, ale i dospělým. Přiložená fotka zachycuje jenom jednu ze skupinek, ale byl nás plný autobus.